powożenie zaprzęgami na Hipodromie Wola

Odsłony: 2839

Mamy przyjemność zawiadomić, że powożenie zaprzęgami po 22 latach wraca na Hipodrom Wola. Jednak po raz pierwszy powożenie będzie można obejrzeć w hali.

Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola (ul. Lutycka 34 w Poznaniu) serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków i miłośników jeździectwa na kolejne zawody! W najbliższy weekend (20-21.01.2018) odbędzie się II eliminacja cyklu zawodów Driving CUP.

CWJ Hipodrom Wola stanie się areną zmagań w powożeniu zaprzęgami - rywalizacja będzie się odbywać w czterech kategoriach:

  • kuce single
  • kuce pary
  • duże konie single
  • duże konie pary

Co ciekawe - jeździectwo jest jedną z nielicznych dyscyplin sportowych w której Panie rywalizują bezpośrednio z Panami. Emocji więc nie zabraknie.

Sobota - próba ujeżdżenia na czworoboku

Niedziela - konkurs zręczności powożenia z przeszkodą maratonową.

W niedzielę natomiast około godziny 13:00 widzowie będą mogli podziwiać przejazd pokazowy zaprzęgu czterokonnego Adriana Kostrzewy - zwycięzcy Halowego Pucharu Polski w zaprzęgach czterokonnych w roku 2017.

Warto przypomnieć, iż w 1995 roku na Woli odbywały się Mistrzostwa Świata w Powożeniu zaprzęgami Parokonnymi, tradycja więc zobowiązuje i powożenie małymi krokami wraca do stolicy Wielkopolski!

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

PROGRAM ZAWODÓW:
20.01.2018 r. (sobota)
godz. 10:00 Rejestracja zawodników – odprawa techniczna
godz. 12:00 Konkurs ujeżdżenia. Program (w załączniku)
może być czytany.
godz. 19:00 oglądanie trasy konkursu ZRĘCZNOŚCI

21.01.2018 r. (niedziela)
godz. 8:00 Oglądanie trasy konkursu zręczności.
godz. 10:00 Konkurs zręczności powożenia – dwunawrotowy
Ok. godz. 14:00 ceremonia dekoracji uczestników